Підбір зачіски онлайн

Log in


Чому виникає заїкання

Більшість дослідників схиляються до того, що існує дві форми заїкання - невротична і неврозоподібна.

Форми заїкання


Невротичне заїкання розвивається внаслідок раптового сильного потрясіння. Починається воно різко у віці двох-шести років, розвивається нестримно. У багатьох випадках у дітей мова починає розвиватися дуже швидко, словниковий запас збагачується, і дитина починає швидко і багато говорити. До того, як з'являється заїкання, діти відрізняються підвищеною вразливістю, тривожністю, образливістю, плаксивістю. Стан багатьох дітей характеризується страхом, нетерплячістю. Як правило, такі діти некомфортно почувають себе в нових обставинах, серед незнайомих людей.

Така форма заїкання розвивається внаслідок стресової ситуації, психологічної травми. Після перенесеної травми дитина деякий час взагалі може не розмовляти. При заїканні стан дітей відрізняється нервозністю, дратівливістю, занепокоєнням, поганим сном.

Будь-які зовнішні чинники, які є подразниками для організму людини, можуть спровокувати посилення хвороби. Якщо не почати своєчасне лікування, то хвороба може набути хронічного характеру.

При несприятливому перебігу хвороби діти можуть заробити фобію із-за свого мовного дефекту. Дорослі також можуть заробити комплекс соціальної неспроможності.

Неврозоподібне заїкання може розвиватися поступово. Частенько явних причин для появи цього захворювання немає, з'являється воно у віці трьох-чотирьох років. Упродовж перших років життя такі діти відрізняються занепокоєнням, поганим сном, метушливістю. Діти погано переносять високу температуру, їзду в громадському транспорті, фізичні і інтелектуальні навантаження. Розвиток мови дітей відрізняється загальмованістю. Окрім цього, діти також мають проблеми з правильністю вимови деяких звуків.

Ці види заїкання є найпоширенішими формами протікання цього захворювання.

Характеристика заїкання


Як правило, хвороба починається в дитинстві. Може, звичайно, з'явитися заїкання і у дорослої людини, але такі випадки рідкісніші.

У дітей заїкання може бути викликане багатьма причинами. Серед основних, можна виділити спадковість, генетичну схильність. Крім того, дуже часто хвороба розвивається внаслідок сильних емоційних потрясінь. Діти, які відрізняються нервовістю, вразливістю, метушливістю, потрапляють в групу ризику отримати заїкання. У багатьох випадках заїкання може з'явитися із-за одиничного випадку, коли дитина перенервувала. Також хвороба може з'явитися з тієї причини, що батьки не приділяли уваги розвитку мовного апарату дитини. Крім того, заїкання може з'явитися із-за несприятливого навколишнього оточення. Якщо дитина постійно знаходиться в шумному суспільстві, де увесь час лаються, то через те, що він постійно перебуває в стані стресу, може з'явитися хвороба.

Діти, які мають заїкання, відрізняються непосидючістю, збудженим станом, неурівноваженістю. Крім того, вони ще можуть мати проблеми з правильністю вимови деяких звуків. Таких дітей треба підтримувати і підбадьорювати в процесі лікування, щоб уникнути можливості розвитку комплексу неповноцінності.

Обстеження заїкання

Для того, щоб вибрати найбільш ефективний метод лікування заїкання, треба з'ясувати причини його розвитку. Для цього людині необхідно обстежуватися. Комплексне обстеження здійснюють логопед, невропатолог, психолог. Якщо є необхідність, то підключається психіатр, педіатр, терапевт, окуліст. Лікарі вивчають механізми заїкання і займаються їх лікуванням.

Огляд пацієнта, опитування його самого і близьких, з приводу атмосфери в сім'ї, дозволяє зробити укладення про те, чим викликано захворювання. З'ясувавши необхідні питання, доктор може прописати курс лікування. Як правило, лікування здійснюється комплексно і включає декілька процедур. Це може бути масаж, логопедична гімнастика, медикаментозне лікування. Визначається лікування психологічними особливостями дитини. Залежно від його індивідуальних особливостей і вибираються засоби, за допомогою яких і проходитиме лікування. Необхідно також враховувати важливий момент в лікуванні - психологічну підтримку. Чим частіше ви хвалитимете дитину навіть за незначні успіхи, одужання станеться набагато швидше. Укладення логопеда дозволяє відрізнити заїкання від інших хвороб з подібними ознаками. Центр заїкання має бути максимально забезпечений усіма умовами для проведення лікування.

Також варто пам'ятати про те, що чим раніше звернутися по допомогу до доктора, тим ефективніше проходитиме лікування і людина швидше видужає. Враховувати треба також той факт, що дихальні судоми усуваються набагато легше, ніж голосові. Тому клонічне заїкання вилікувати легше, ніж тонічне.

Профілактика заїкання

Батьки повинні турбуватися про те, щоб з самого дитинства дитина мала перед собою приклад грамотної правильної мови.

Також треба контролювати свою мову. Розмовляти треба плавно, повільно і чітко. Кожне слово дитини треба уважно вислуховувати, дозволяти йому висловлюватися. Дайте зрозуміти дитині, що вам дуже важливо його вислухати. Треба говорити йому, що іноді розмовляти може бути важко. Спеціальні книги можуть допомогти у виборі правильної методики роботи з мовним апаратом дитини. Можна вибрати спеціальну гімнастику і тренуватися у вимові складних звуків.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

 


Banner 468 x 60 px