Log in
A+ A A-


Залежність дітей та підлітків від соціальних мереж: причини, симптоми і методи подолання

Соціальні мережі стали невід'ємною частиною нашого життя. Переваги цього способу комунікації очевидні. З їх допомогою ми спілкуємося з родичами, знаходимо нових друзів та знайомих.

Інтернет-залежність Інтернет-залежність


Проте соціальні мережі приносять не лише користь, а й неабияку шкоду. З кожним роком все більше користувачів Інтернету стають залежними від соціальних мереж. Найчастіше ця хвороба вражає школярів. Починаючи з трьох років, діти починають самостійно користуватися комп’ютером, а з першого класу зводять акаунти в різноманітних соціальних мережах.

 

Що ж так сильно приваблює дитину в соціальних мережах:

  1. Можливість спілкуватись інкогніто, адже можна зареєструватися під вигаданим ім’ям;
  2. Великий доступ до цікавих відео та аудіофайлів;
  3. Доступність різноманітних додатків у вигляді, тестів, форумів та ігор.

 

Залежність підкрадається поступово

 

Психологи давно визнали інтернет-залежність психологічною хворобою, а залежність від соціальних мереж – її різновид. Розвивається хвороба поступово, непомітно. Спочатку людина заходить на свою сторінку раз на день, потім декілька разів на день, згодом спілкування в соцмережах стає головним пріоритетом у житті.

 

Симптоми захворювання

 

Залежність від соціальних мереж можна розпізнати за такими ознаками:

  • Дратівливість та агресія. Людина болісно та агресивно реагує на прохання припинити спілкування в Інтернеті та вимкнути комп’ютер.
  • Забудькуватість. Хворий забуває навіть поїсти.
  • Пасивність. Залежний втрачає інтерес до навколишнього світу, його цікавить лише спілкування в Інтернеті.
  • Депресія. Хворий часто впадає в депресивний стан.
  • Різка зміна настрою. Часто у людей, які страждають на інтернет-залежність спостерігається різка зміна настрою: радість змінюється безпричинним горем чи почуттям вини.

 

Залежність від соціальних мереж також впливає на фізичний стан організму. У хворого знижується імунітет, з’являються постійні головні болі, безсоння постійні болі у хребті, зап’ястках та попереку.

 

Хвороба розвивається частіше у дітей та підлітків, ніж у дорослих. У цьому немає нічого дивного, адже молоді дівчата та хлопці прагнуть уваги та схвалення з боку навколишніх. То ж як допомогти дитині побороти недугу?

 

Яких помилок припускаються батьки?

 

Помітивши небезпечні симптоми, батьки починають панікувати, кричати на дитину та накладають заборону на користування комп’ютером. Але такий підхід до вирішення проблеми невірний. Агресивною поведінкою батьки лише віддалять від себе дитину. Перш за все батькам варто зрозуміти, що залежність від соціальних мереж – це не примха, а справжня хвороба. Жодні заборони не здатні її вилікувати. Щоб допомогти дитині побороти згубну звичку, перш за все необхідно набратися терпіння та витримки, зрозуміти причину виникнення хвороби.

 

Причини виникнення інтернет-залежності у дітей та підлітків

 

1. Неувага батьків. Сучасні мами та татусі занадто заклопотані своїми проблемами та кар’єрою, залишать дитину без уваги. У підлітка залишаться лише один вихід: зануритися у віртуальний світ, де його вислухають та нададуть підтримку.

2. Втеча від реальності. Підлітки на відміну від дорослих не вміють вирішувати свої проблеми. Конфлікти у школі та сім’ї, невдале перше кохання вибивають дитину з колії. Щоб відволіктися від сумних думок, школяр годинами сидить в Інтернеті.

3. Бажання бути таким, як усі. Спілкування в соціальних мережах – це популярне явище. Молоді дівчата та хлопці проводять багато часу в соціальних мережах, щоб не відставити від моди, бути в курсі усіх подій своїх друзів та однокласників.

 

Як подолати проблему?

 

Ліки від інтернет-залежності прості. Це любов та увага з боку рідних. Необхідно проводити більше часу з дитиною, стати їй вірним та щирим другом. Спільні походи у театр та кіно, фізична праця, спілкування з природою допоможуть підлітку перемогти недугу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: