Log in
A+ A A-


Як вибрати спортивну секцію для дитини

У будь-яких своїх життєвих проявах час швидкоплинний, особливо це стосується молодих батьків, які не так давно, ще справно змінювали підгузки своїм новонародженим малюкам. За метушнею не встигаєш оговтатися, як карапузик вже говорить на всю і бігає. Настала пора задуматися про його подальше виховання, фізичне в тому числі, щоб він ріс здоровеньким і розвиненим. Для цього потрібно вибрати спортивну секцію для дитини.

Спортивна секція для дитини Спортивна секція для дитини

А саме час подумати про спортивну секцію, куди влаштувати своє улюблене чадо. Виникле питання не найскладніше, але і квапитись із вибором не варто.

Частенько переваги дітей в такому малому віці не однозначні. Тим більше досить важко виявити фізичну схильність крихітки до певного виду спорту, з урахуванням, що не так багато тренерів, здатних до продуктивного тандему з дітворою молодшого віку.

Найбільш доступні поміж багатьох видів спорту для дошкільнят (3-7 років) - секції айкідо, гірські лижі і ушу. Варто врахувати, що такі заняття для дітей найчастіше комерційні, їх не так багато, і, швидше за все, установи можуть перебувати в віддаленості від району вашого проживання.

Територіальне розташування спортивної секції

Подолання великих відстаней пару-трійку раз в тиждень - подорож обтяжлива, тим більше для дошкільнят чи молодших школярів. По-перше, треба задуматися саме про територіальне положення спортивної школи. До речі, першими від тривалих подорожей на годинне тренування втомлюються дорослі, тим більше, якщо спортивним вихованням сина буде займатися дідусь чи бабуся в зв'язку з наявним вільним часом. Власне старшим поколінням і можуть бути спровоковані перші прогули, які в подальшому призведуть до відмов від занять зовсім.

Першим аргументом стане те, що спорт не є головним заняттям для майбутнього дорослого життя. Зауважимо, у дітей все відкладається в підсвідомості. Звичайно можна обійтися без спорту, але пропаде охота і до будь чого іншого. Тоді вже, будучи в юному віці, особистість стане вибирати нескладний звичний шлях від школи до комп'ютера, від комп'ютера до друзів на вулицю.

Скористайтеся найпростішим способом - методом циркуля. Обзаведіться картою власного міста, відшукайте свій квартал і будинок, поставте в точку знаходження будинку голку циркуля і окресліть невелику окружність. Креслячи окружність, враховуйте приблизну відстань, куди ви в силах дістатися транспортом (особистим або громадським) протягом до однієї години, з урахуванням часу очікування маршрутного автобуса, пробки і пересадки. У даній окружності і знайдете, куди здати дитину, щоб витрачений час на поїздку вимірювалося в межах 50 хвилин.

Фактор природних даних

Заздалегідь, перед тим, як вибрати секцію в наявному радіусі на карті, підійдіть об'єктивно і відсторонено до оцінки даних вашого дитяти, якими наділила його природа. У віці з 5 рочків вже можуть проглядатися деякі фізичні нахили, тому використовуйте їх максимально. Крім того, дуже часто батьки підбирають спортивні секції для дітей, як би більше під себе (чим хотіли б самі захоплюватися в дитинстві).

До всього і повненьких діточок в поспіху записують на рухливий спорт. Обґрунтовують такий запал тим, що він там, мовляв, скине вагу, і буде тримати одну форму. Це грубий обман, так як для такого спорту актуальна координованість і рухливість. Для повненьких дітей подібні заняття будуть проходити болісно складно, навіть принизливо. Їм більше підійдуть хокейні секції, дзюдо і плавання - це той вид спорту, де зайві кілограми більше ніж вагомі.

Ріст теж не останній показник, що впливає на підбір спортивних занять. Росла дітвора вітається в волейболі, баскетболі, при цьому навіть дається скидка на повільність і повну відсутність координації рухів. В одночас високий зріст може стати значною перешкодою для занять гімнастикою.

Далі мова піде про темперамент вашого улюбленого чада. Батьки темпераментну дітвору намагаються віддати в такий спорт, де можна нестримну енергію перенаправити в організаційне русло. При цьому не слід забувати, що імпульсивні діти досить важко адаптуються до спортивних занять, де потрібна старанність і терплячість при багаторазовому повторенні досить монотонних вправ: теніс (великий), фігурне катання на ковзанах, гімнастика. Звичайно, досвідчений тренер здатний приборкати бурхливі пристрасті юнацького темпераменту, але перспективи його майбутнього успіху в досягненнях досить туманні.

Зовсім інша справа - ігри командного типу, де зайва енергія і активність тільки на користь.

Критерії здоров'я малюків

Здоров'я дитини - досить важливий критерій безпрограшного підбору розряду занять. Відмова, від будь-яких занять зовсім може посилатися виключно на інвалідність і загальну ослабленість здоров'я: погана кардіограма серця, частий і легкий травматизм, недуга органів дихання. Але і при таких проблемах можна підібрати відповідний тип спорту.

Якщо проблема зі здоров'ям вашого дитяти полягає в судинах і підвищеному тиску, то тримайтеся подалі від єдиноборств, займіть його гірськими лижами або волейболом. Фактором відмови від бігових навантажень може служити бронхіальна астма, але цілком прийнятний водний спорт, автоспорт і боротьба. Якщо є необхідність виправити поставу дитини і поліпшити опорно-руховий апарат, то прекрасним рішенням для дівчаток є секції художньої гімнастики, верхової їзди або фігурного катання.

Секції для хлопчиків, такі як хокей, плавання, волейбол і спортивна гімнастика до поліпшення опорно-рухового апарату додасть і виправлення плоскостопості. Малюків, які частенько піддаються вірусним простудним захворюванням, з ослабленим імунітетом віддайте на фігурне катання, вітрильний спорт, веслування, хокей або гірські лижі.

Дихальну, серцеву системи та судинну відновлять заняття футболом або волейболом, баскетболом і хокеєм. Нервову систему зміцнюють заняття кінним спортом, плавання, дитяча йога і гірські лижі. Позитивний момент до верхової їзди: знижується рівень цукру у діабетиків і судомна готовність, поліпшується діяльність травної системи.

Багато різновидів єдиноборств відновлюють діточок з кволим вестибулярним апаратом. Досить позитивно на організм впливає теніс: поліпшується навіть почерк, оскільки розвивається моторика кістей; відновлюється робота дихальних органів; формується окомір; зміцнюється витримка і увага. До найбільш універсальних і загальнозміцнюючих спортивних занять можна віднести плавання, атлетику (легку), стрибки в воду, велоспорт, веслування, фехтування.

У кожному з варіантів все-таки рекомендуємо попередньо звернутися за порадою до педіатра.

Підбираємо тренера

Підбираючи новий рід занять для дитини, враховуйте не тільки спортивну спрямованість але і віддавайте перевагу і гідному тренеру. Як правило, рекомендації ми отримуємо від друзів чи знайомих.

Зверніть увагу на професійні досягнення тренера, рівень, кваліфікацію, і навіть особистісні властиві якості, на стиль викладання і здатність зацікавити і згуртувати дітвору. Відзначимо, що серед тренерів трапляются ентузіасти, яким нагороди не знайомі, але вони гармонійно справляються як з малечею, так і з юними особистостями.

Зовнішній вигляд наставника теж грає велику роль (елементарна акуратність в одязі, підтягнутість), адже учні будуть рівнятися по ньому, і до того ж охайність - гарантія серйозної позиції щодо роботи. Радимо перед першими відвідинами вашою дитиною занять, зайти і подивитися, як проводятся тренування.

Відмовтеся від запису в секцію, якщо наставник здатний підвищувати голос на підопічних, з неповагою звертається до дітвори або певним чином створює в колективі міжусобну конкуренцію. Всі вищеописані моменти і рекомендації варто обговорити з дитиною, і зробити спільний вибір, щоб заняття привносили не тільки користь, а й насолоду

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: