Log in
A+ A A-


Як змінити своє харчування і схуднути?

Психологічний аспект схуднення
Кожній людині необхідно розуміти, що в системі нашого харчування існують чіткі правила. Взагалі, харчування можна порівняти з грою. Те, як ви будете дотримуватись цих правил, впливатиме на ваш результат, тобто визначить, чи ви схуднете чи ні, чи це буде швидко чи повільно.


В теорії схуднення – дуже простий процес. Вам потрібно обмежити порції, додати до раціону корисні продукти і виключити з нього їжу, яка призводить до появи зайвої ваги.
Щоб пришвидшити результат схуднення треба поєднати дієту і фізичні навантаження.
Тим не менше, на практиці все виявляється набагато складніше, адже причиною зайвої ваги є не тільки «погані» звички в харчуванні, малорухливий спосіб життя, але й психологічні проблеми.

Усвідомлення
Це перший крок, який дозволяє кожній людині індивідуально прийняти для себе рішення – «Так, я хочу схуднути і я можу це зробити». Таким чином людина ставить перед собою ціль, усвідомлює, що результат залежить тільки від неї.
Важливо налаштувати себе на зміни і позитив. Навіть якщо іноді вам здається, що у вас нічого не вийде, не треба опускати руки. Буде чимало днів, коли ви будете пригнічені і зневіритесь, але це лиш мить на шляху до досягнення вашої мети, її треба сприймати як невеличкий виклик вашій впевненості в перемогу.
Погодьтесь, якби схуднути було так легко, то всі ходили б стрункі і привабливі. Але з іншої сторони – це і не настільки складно, щоб бути неможливим. В тому то і справа – що це реально, можливо, здійсненно для кожного.

Їжа – наркотик
Вона впливає на нашу підсвідомість і змушує нас ставати від неї залежними. Поганий настрій, сум, труднощі – вона панацея в будь-якій біді.
Ви повинні розуміти, що кількість «наркотику» потрібно зменшувати, аби кожен наступний день приближував вас до мети – до схуднення, а не віддаляв.

Правильна система харчування
Така система харчування – це не дієта, в ній немає обмежень, а є тільки норми правильного харчування, яких треба дотримуватись. Тобто дотримуватись тих «правил гри», про які говорилось на початку статті.
Що ми розуміємо під нормами харчування? Це харчування, яке дозволяє нам отримувати енергію і поживні речовини з їжі, при цьому не з’їдати зайвого, того, що нашому організму не потрібно. І це ключовий момент.

Кому цікаво, можна ознайомитись із статтею: "Що з'їсти на вечерю щоб не товстішати"

Основа дієти (для людей, котрі займаються паралельно фітнесом)
Є три важливі речовини, які необхідні для функціонування нашого організму – білки, жири і вуглеводи.
Білки – це структурний, будівельний матеріал тіла, з якого складаються зокрема наші м’язи, кістки і інші тканини. Наш організм потребує білків з розрахунку – 2 г на 1 кг ваги.
Жири – джерело енергії, однак ця енергія – повільна і якщо її не спалювати, то вона відкладається в організмі у вигляді жирових тканин. Норма для людини 0.5 г на 1 кг ваги в день.
Вуглеводи – речовини, які також несуть енергію для нашого організму. Завдяки вуглеводам ви можете регулювати вашу вагу. Чим менше вуглеводів тим швидше людина худне. Норма – 2 грами на 1 кг ваги.

Як збалансувати раціон?
Отже, у вас уже є розуміння норм харчування. Тепер потрібно розглянути правила і часові рамки прийому їжі.
Розглянемо прийом їжі на день у відсотках від денної норми (інтервал між кожним прийомом – 3-4 години):
• сніданок (протягом 1 години після пробудження) – 25%
• перекус – 10%
• обід – 35%
• перекус – 10%
• вечеря (за 3 години до сну) – 20%.

Які продукти потрібно їсти і як споживати їх протягом дня?

Білки – курятина, нежирне м'ясо, риба, яйця, молочні продукти.
Жири – тільки корисні жири – наприклад, оливкова олія, горіхи, авокадо.
Вуглеводи – крупи, свіжі фрукти і овочі.
Виключаємо із раціону – солодощі (торти, цукерки), випічку (печиво, булочки, пироги, білий хліб), соки, газовану воду, алкоголь. Додаємо негазовану воду (300 мл на 1 кг ваги протягом дня).

Як споживати ці продукти протягом дня?
Білок потрібно включити в кожен прийом їжі, відповідно до процентного співвідношення.
Вуглеводи – на сніданок і обід. Ввечері кількість вуглеводів (фрукти) слід обмежити.
Жири – на сніданок, в обід можна відмовитись.
Таким чином, ідеальний сніданок – це:
• вуглеводи (каша)+ білок (яйце)+ жири (горішки)
обід:
• білок (риба, м'ясо) + вуглеводи (овочі)
вечеря:
• білок (курятина)+вуглеводи (салат).
Під перекусом ми розуміємо – невелику порцію ягід, горіхів, порцію сирих чи відварених овочів.

Спробуйте змінити своє харчування, своє тіло, своє життя!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

 


Детальніше в цій категорії: Пілінг. Різновиди »