Log in
A+ A A-


Вчимося правильно худнути

Багато з нас старались схуднути і досить часто цей процес закінчувався нічим або результат, досягнутий шляхом жорстких обмежень, зберігався недовго, залишаючи після себе більше розчарувань, ніж радості від короткострокового перебування у омріяній вазі. Насправді ми просто не вміємо правильно худнути!

Починаючи нелегкий процес зниження ваги, потрібно знати і вміти стабілізувати вагу. Вага пов’язана з процесами обміну речовин – метаболізмом. І, якщо би процеси метаболізму проходили по ідеальних схемах, то нашому організму ніколи не був би потрібен будь-який зовнішній вплив, а проблеми надлишкової ваги не було б. Але знайти когось із ідеально здоровим організмом практично неможливо. Тому необхідний зовнішній вплив.

Як впливати на свій організм?
Самий простий і ефективний спосіб – це їда. Людина не здатна довго прожити без позитивних емоцій. А що часто пов’язано у підсвідомості з цим відчуттям комфорту? Відповідь – їда!

Існує два типи голоду: психологічний і фізіологічний. І вони тісно пов’язані між собою, оскільки, коли ми нервуємо, в нашому організмі запускається механізм, який впливає на відчуття голоду, і, навпаки, коли ми поїмо, наш психологічний стан покращується. Їда перетворюється у легкодоступне джерело приємних переживань. Ми просто підходимо до холодильника і отримуєм те, чого бракує. Але повноцінного насичення не настає, оскільки психологічні причини голоду не змінились.

Що саме ми заїдаємо?
§    Брак уваги. Її нестача – основна причина емоційного голоду.
Як вирішити проблему? Відвідай місця, де давно мріяла побувати, заведи нові знайомства, спілкуйся з цікавими людьми.
§    Проблеми, що виникають.
Як Вирішити проблему? Перетвори слово «проблема» у слово «задача». Вирішення кожної задачі приноситиме задоволення собою і роботою, а потреба компенсувати це відчуття їдою відпаде сама.
§    Жувальний рефлекс. Чимось схожий на шкідливу звичку.
Як вирішити проблему? Попробуй замінити їду питтям. Замість їди налий собі чашку чаю з молоком, какао чи просто воду.

Щоб зрозуміти, чому ти поправляєшся, тобі потрібно вивчити свою харчову поведінку. Два-три тижні детально описуй все, що ти їси і в який час на протязі дня. Записуй все, що ти купуєш в магазині, а потім проаналізуй, які із куплених продуктів допомагають худнути, а які заважають.

Якщо важко самотужки впоратись із завданням, зверніться до спеціаліста, який допоможе сформувати правильні харчові звички і позбутися від психологічної залежності від їди.

Також, ви можете почитати нашу статтю: "Як змінити своє харчування і схуднути".

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: