Log in
A+ A A-


Як позбутися целюліту

Целюліт вважають однією з найактуальніших проблем сучасної косметології та медицини. Так називають запалення підшкірної жирової тканини, яке супроводжується дистрофічними змінами структури. Через це шкіра втрачає гладкість, пружність, її поверхня стає схожою на апельсинову шкірку. В більшості випадків виникнення естетичної патології пов’язують з гормональними змінами в організмі жінки, ендокринними захворюваннями, малоактивним способом життя, зайвою вагою. Як позбутися целюліту розкажуть наші поради.

Лікарі переконують, що підхід до вирішенням проблеми не може бути спонтанним. Вибираючи метод боротьби з проблемою, потрібно зважати на характеристики менструального циклу, вік, рівень естрогенів. Підшкірна жирова тканина виконує не тільки енергозберігаючу, але й активну гормональну, ендокринну роль. Якщо відразу без попередньої підготовки спробувати апаратну терапію і швидко зруйнувати зайвий жир, організм буде сприймати це як загрозу, що підвищує ймовірність появи ускладнень (порушення мікроциркуляції крові, обміну речовин, значне зниження тонусу шкіри).

Всі методи боротьби з целюлітом повинні поєднувати в собі корекцію порушень мікроциркуляції крові, лімфатичний, судинний дренаж, а також стимулювати процес природнього ліполіза підшкірного жиру і синтезу колагену.

Як позбутися целюліту

1. Розтирайте шкіру сухою щіткою починаючи з області гомілки і поступово піднімаючись догори. Зону живота масують круговими рухами за часовою стрілкою. Рухи повинні направлятись в сторону серця и активізувати лімфо-, кровообіг. Ця процедура займає 2-5 хвилин щодня і має більшу ефективність у комплексі з іншими способами.

2. Антицелюлітний крем, маски

Їх компоненти повинні покращити кровообіг, обмін речовин в шкірі і таким чином підвищити її тонус, сприяти фізіологічному зменшенню кількості підшкірного жиру. Перед нанесенням засобу бажано прийняти контрастний душ, обережно розтерти шкіру, щоб поліпшити засвоєння.

3. Косметологічні процедури:

  • антицелюлітний мануальний масаж (сеанс триває в середньому 60-90 хв., потрібно не менше 12 процедур мінімум 2 рази на тиждень);
  • лімфодренаж (процедуру проводить косметолог за допомогою спеціального апарату з вакуумно-роликовими насадками, які пришвидшують кровообіг і механічно впливають на підшкірну жирову тканину. Лімфодренаж буде ефективнішим якщо його поєднати з магнітотерапією, терапевтичним ультразвуком, електростимуляцією);
  • ліполітичні методи: вібровакуумотерапія (вібрація пришвидшує обмін жирів, покращує лімфоток), прессотерапія (струмінь повітря під тиском позитивно впливає на тонус шкіри);
  • дефіброзіруючі методи: ультрафонофорез (дія ультразвука в поєднанні з активними лікуючими речовинами, що проникають крізь шкіру), талассотерапія (передбачає використання морських водоростей, рослин, нагрітої морської води).

4. Фізична активність і збалансоване харчування.

5. Відмова від шкідливих звичок.

Як позбутися целюліту? Варто повністю відмовитись від шкідливих звичок. Куріння, алкоголь не тільки погано впливають на роботу всіх систем організму, але й погіршують засвоєння вітамінів, поживних речовин, що провокує закупорку капілярів, слабкість сполучної тканини, нестачу кисню в клітинах, погіршує виведення токсинів і шлаків.

Перед походом до косметолога важливо знати, що при 1,2 стадії целюліту, коли зміни можна побачити при натискання шкіри і неозброєним оком апаратні процедури реально можуть тільки покращити рельєф шкіри, зменшити венозну, лімфатичну недостатність. При 3,4, коли естетична патологія яскраво виражена, структура шкіри деформована навіть найкращий спеціаліст зможе тільки трансформувати процес в більш ранню клінічну стадію. Останній етап розвитку целюліту в деяких випадках можна побороти лише з допомогою хірургічних методів.

Як позбутися целюліту? На початковому етапі найбільш ефективними будуть спеціальні фізичні вправи, антицелюлітний крем, масаж, оптимізація раціону. Коли зміни шкіри стають очевидними слід діяти комплексно і крім цих методів використовувати більш дієві: антицелюлітні ванни, обгортання, апаратна косметологія.

Останні стадії патології підшкірної жирової тканини стають не лише естетичною, але й медичною проблемою. Тут може допомогти лише спеціальний силовий масаж, апаратні процедури, наприклад, електроліполіз. В тяжких випадках допомагає лише хірургічне втручання.

Варто пам’ятати, що досягнутий результат потрібно підтримувати, а саме: бути фізично активною, регулярно робити тонізуючі маски, приймати контрастний душ, відвідувати масажиста. В іншому разі результат може нівелюватись протягом перших кількох місяців.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: