Log in
A+ A A-


Як посадити горіх

Всі знають про користь грецьких горіхів. Їх здавна використовують у кулінарії, медицині. Неймовірно, але за вмістом вітаміну С горіхи переважають цитрусові! Не дивно, що дерево горіха є бажаним гостем у кожному господарстві. Адже крім смачних та корисних плодів воно заховає вас влітку від палючих сонячних променів. Як посадити горіх, в яку пору, з плоду чи із саджанця? Розберемося із цими запитаннями в нашій статті.

Як посадити горіх Як посадити горіх

Зразу зазначу, що південні, теплолюбові сорти горіхів не призначені для вирощування на більшості території України. Тому рекомендуємо вирощувати місцеві перевірені сорти, наприклад «Ідеал». Ці горіхи відрізняються тим, що при вирощуванні із насіння, вони повністю зберігають властивості материнської рослини.

Звичайно, простіше і швидше придбати саджанець і висадити його у заплановане місце. Але в такому випадку ви ризикуєте отримати урожай не того сорту, чи не отримати його взагалі. Тому досвідчені садоводи, вибираючи як посадити горіх, з саджанця чи з насіння, обирають останній варіант.

Як посадити плід горіха

Як посадити горіхЯму для посадки грецького горіха слід приготувати завчасно. На дно ями висипаємо відро перегною, зверху стакан деревного попелу і стакан суперфосфату. Через два місяці верхній шар ґрунту розпушуємо, вибираємо бур’янці і приступаємо до посіву горіхів. Сіяти грецькі горіхи треба на зиму із свіжих плодів. За цей час зародок завершить свій розвиток. Краще сходять дозрілі, очищені від зеленої шкірки плоди.

В яму висіваємо декілька горіхів (3-4 шт.) на глибину приблизно 10 см. Плоди ставимо лежачи швом догори. Присипаємо ґрунтом і можна один раз полити. Весною, коли насіння зійде, залишаємо один пагін, найбільш міцний. Решту просто видаляємо.

Як посадити саджанець горіха

Посадити горіхЯкщо ви вирішили посадити горіх із саджанця, то найкраще це зробити навесні. Не вибирайте для посадки саджанець, в якого стовбур біля кореневої шийки має менше одного сантиметра. Висота саджанця не грає великої ролі.

У горіха дуже потужна коренева система. В однорічного саджанця коріння сягає в глибину на 1,5 м. Тому при пересадці рослини слід дуже обережно її викопувати, щоб не пошкодити бічні корені. Головний корінь є довгим, тому його слід підрізати, залишивши 30-50 см. Зріз кореня необхідно заліпити глиною. Викопуємо яму необхідного розміру, кладемо туди саджанець і присипаємо ґрунтом, залишивши на поверхні 3-4 см кореневої шийки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: