Log in
A+ A A-


Миші або зайці погризли кору яблуні або інших плодових дерев.

Чи можна врятувати дерево і що робити в цьому випадку?

Весна, це час сюрпризів для садівників, в тому числі і досить неприємних. Наприклад, наша сьогоднішня проблема, коли зайці або будь-які інші гризуни зіпсували кору на Ваших плодових деревах. Будь то яблуня, груша або інші плодові дерева. У будь-якому випадку дерево не потрібно залишати на самоті з його проблемами. Ми зобов'язані йому допомогти відновити кору, інакше воно цілком може загинути. Тоді Вам доведеться садити нове дерево, і чекати, коли воно перетвориться з молодого саджанця в повноцінне плодоносне дерево. Але, цього можна і не дочекатися, адже проблем при його вирощуванні може виникнути безліч. Починаючи від вибору неякісного саджанця і закінчуючи проблемами при плодоносінні. Так що давайте відноситься до плодових дерев дбайливо, і спробуємо допомогти їм при пошкодженні кори зайцями або мишами.

Якщо кору яблуні погризли зайці. Чим її можна обробити?

Щеплення містком, це основний прийом, який зазвичай використовується в цих випадках. Зараз про технологію такого щеплення говорити ми не будемо, так як в цьому випадку її ефективність не завжди проявляється на належному рівні. Краще використовувати інший спосіб відновлення пошкодженої зайцями або мишами кори. Правда, спосіб цей вимагає від Вас більших зусиль, ніж щеплення містком. Зате, застосувавши цей метод, ймовірність відновлення Вашого плодового дерева (наприклад, яблуні), і його здатності повноцінно плодоносити буде набагато вище.

Що можна зробити?

Будь-які рани, де б вони не виникали, завжди вимагають початкової обробки. Якщо ми говоримо про рани на плодових деревах, то в цьому випадку їм допоможе мідний купорос. Чайну ложку купоросу для цього розводять в 3-х літрах води.

На другому етапі слід приготувати лікувальну мазь, яка, власне і допоможе яблуні (або іншому плодовому дереву) відновити свою кору. Основний лікувальний компонент такої мазі, це таблетки протигрибкового препарату. Нам їх знадобиться 10 штук. Всі ці 10 штук потрібно буде розвести в одній склянці води. Коли всі таблетки там добре розчиняться, слід додати в цей лікувальний розчин глину. Щоб вона там більш менш розчинилася, знадобиться близько 2-х годин. За цей час глиняна маса стане досить густою, і можна буде додати в неї наступний компонент. Це свинячий смалець, в кількості 2-х столових ложок. Свиняче сало не дасть глині засохнути на корі, і вона постійно буде вологою. А вологість дуже важлива, щоб у дерева утворилася нова кора.

Тепер лікувальна мазь повністю готова, і її можна наносити. Коли пошкоджене місце Ви помаже цієї лікувальної маззю, його потрібно буде обмотати бавовняною тканиною. А тканину цю на стовбурі закріпити простою мотузкою. «Джерелом» таких шматочків бавовняної тканини, цілком може бути стара постільна білизна. Наприклад, ті ж наволочки або простирадла.

Одноразової обробки пошкодженого дерева цієї лікувальної маззю буде недостатньо. За літо, Вам потрібно буде ще пару раз (можна і три рази) обробити всі пошкоджені ділянки кори, дотримуючись все тієї ж технології.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: