Log in
A+ A A-


Полімерна глина як хобі та заробіток

Ліплення із полімерної глини є дуже цікавим та корисним заняттям. З полімерної глини можна створити прикраси для тіла, інтер'єру та екстер'єру. Широке застосування полімерної глини можна перетворити на прибутковий домашній бізнес і отримувати непоганий заробіток. 

Умільці придумують численні способи застосування цього матеріалу, починаючи від мініатюрних брошок та закінчуючи декором посуду й створенням ляльок.

Сама полімерна глина являє собою щось на кшталт пластиліну, але більш в'язка по структурі. Придбати її можна в магазинах, що продають товари для хобі та творчості. Вона продається брусками різної ваги та у багатій кольоровій гамі.

Полімерна глина існує у твердому та рідкому вигляді. Перша застосовується безпосередньо для ліплення, остання – здебільшого для склеювання між собою деталей та реанімації твердої глини, яка втратила свою в'язкість.

У використанні вона дуже проста. Після розпакування, потрібно добре розім'яти шматочок глини та надати йому потрібну форму. Далі слідує процес запікання, в середньому біля 30 хв. Тривалість та температура запікання залежать від виробника. Інструкція зазвичай надається на кожному бруску глини.

Виробники застерігають, що глина при запіканні виділяє токсичні елементи, тому не рекомендується використовувати для запікання глини ту ж піч, що і для приготування їжі.

Майстрині часто для цих цілей купують портативну електричну пічку, на яких можна точно задати режим температури та час запікання.

Після запікання, при необхідності, глину потрібно відшліфувати, щоб виправити дефекти та покрити спеціальним глянцевим чи матовим лаком для додавання блиску виробу. Іноді вироби з полімерної глини заливають епоксидною смолою, щоб створити ефект випуклої лінзи.

Робота з полімерної глини багатогранна і дає можливість для фантазування. В глину можна додавати різні матеріали: фарби рідкі та сухі, блискітки та чорнила.

Також полімерну глину можна покривати різними матеріалами:

  • фарбами
  • пудрою
  • лаками

Для роботи з полімерною глиною існує величезна кількість різних інструментів:

  • килимки та ролики з випуклими формами для створення візерунків на пластах глини;
  • катери – для вирізання з пластів глини шматочків певної форми;
  • екструдери, для отримання тонких і рівних смуг глини

та багато іншого.

Для початкового рівня достатньо просто придбати брусок глини. В Інтернеті розміщено багато інформації, присвяченій цій темі. Проводяться онлайн та оффлайн майстер класи та курси по ліпленню для різних рівнів майстерності.

На сьогодні існують десятки технік роботи з полімерною глиною. Одними із найвідоміших є техніки тростини, акварельна, філігранна, калейдоскоп та імітація каменів. Багато майстринь продають свої роботи в Україні та за кордоном. Для декого це стало додатковим заробітком, а для декого й основним.

Також ліпка із полімерної глини, як і будь-яке арт-заняття, має позитивну психологічну дію на митця. Для тих, кому важливо розвивати тонку моторику рук, це заняття теж буде надзвичайно корисним. Нехай ліпка з полімерної глини потрапить у ваш список речей, які варто спробувати. Тому що це те, що дійсно варто спробувати.

А коли прийде майстерність, то зможете отримати додатковий заробіток на своєму хобі, продаючи вироби з полімерної глини.

Натхнення вам і гарних заробітків!

Media

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

 


Детальніше в цій категорії: « Як привернути гроші в дім