Log in
A+ A A-


Як розпізнати і лікувати авітаміноз

Авітаміноз – це достатньо розповсюджене явище, яке властиве для дорослих і дітей. Проявляється в основному у зимово-весняний період. Як правило, причиною авітамінозу є одноманітне харчуванням і тривалий дефіцит сонячного світла.

Як розпізнати авітаміноз?


Інколи симптоми авітамінозу проявляються по одному, а буває, що в комплексі. До самих розповсюджених симптомів відносяться:
–    Лущення шкіри
–    Погіршення зору
–    Випадіння волосся
–    Розшарування нігтів
–    Кровоточивість ясен
–    Виникнення ранок у роті
–    Наліт на зубах
–    Набряклість
–    Неуважність
–    Розлад травлення
–    Депресивний настрій

Як лікувати авітаміноз?


Спеціальна дієта. Особливу увагу слід звернути на салати. Вони повинні складатись із овочів, фруктів, морепродуктів, горіхів.

Прийом полівітаміннів, а також вітамінних коктейлів власного виробництва, у випадку, якщо не вдається урізноманітнити харчування. Основу для коктейлів бажано підбирати із нежирних кефіру або йогурту, а основними добавками можуть бути фрукти, зелень, горіхи, ягоди.

Прогулянки на свіжому повітрі і бажано вдень – один із найбільш важливих факторів при лікуванні авітамінозу. Саме із-за нестачі сонячного світла організм не отримує вітамін D, який дуже важливий при засвоєнні багатьох вітамінів і мінералів. Лікарі рекомендують прогулянки навіть у похмуру погоду не менше 30 хвилин, що тканини організму отримали достатню кількість кисню.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: