Log in
A+ A A-


Шарування нігтів – як повернути їм красу та здоров'я?

У наш час проблема розшарування нігтів широко поширена, причому не тільки серед жіночого контингенту, але також і серед чоловіків. Кожна людина хоча б раз у житті стикалася з даним, досить неприємним нюансом.

Причин, які сприяють виникненню цього неприємного явища, існує безліч, і кожен випадок є індивідуальним для кожної людини. Але в той же час, можна виділяти ряд основних факторів, які впливають на здоровий стан нігтів. Насамперед, це загальне здоров'я людини. Адже найбільш часто розшаровування нігтів відбувається в осінньо-зимовий період, безпосередньо, коли наш організм гостро потребує різноманітних вітамінів. Тому боротьбу з розшаруванням нігтів слід починати з діагностування різних захворювань, починаючи з відхилень у роботі ендокринної системи і закінчуючи захворюваннями і збоями в роботі шлунково-кишкового тракту.

Нігті гостро реагують на зміни, що відбуваються в нашому організмі (наприклад, на прийом деяких лікарських препаратів, на нестабільний гормональний фон). Щоб впоратися з виникаючими проблемами зі здоров'ям, необхідно грамотно боротися з недостачею вітамінів і мікроелементів. Самостійно з'ясувати яких безпосередньо вітамінів «вимагає» наш організм, посилаючи ось такі сигнали, практично неможливо. Тому, ймовірно найкращим варіантом стане звернення до досвідченого кваліфікованого лікаря-дієтолога, який призначить певний вітамінний комплекс, згідно з індивідуальними потребами вашого організму.

Найчастіше причина розшаровування нігтів – банальний брак вітамінів: А, Е, провітамін В5, кальцію, сірки та кремнію. В окремих випадках доведеться переглянути раціон харчування. Багато жінок у погоні за красою дотримуються різних дієт, які часто виявляються жорсткими і виключають з раціону необхідні і незамінні вітаміни та мікроелементи.

На стан нігтьової пластини мають вплив не тільки внутрішні, але і, звичайно ж, зовнішні фактори. Наступною перешкодою на шляху до міцних нігтів є вплив води та миючих засобів, які ми використовуємо щодня в побуті. Адже вода, яка надходить до нас, несе в собі величезну кількість різноманітних шкідливих речовин. Щоб пом'якшити згубну дію води на наші нігтики необхідно підживлювати їх після душу живильним кремом для рук і нігтів. Дуже гарну дію надає наявність в кремі такого компонента як хітозан. Захиститися від впливу миючих засобів можна за допомогою гумових рукавичок.

Також неприємно позначається на нігтях неправильна і груба обробка вільного краю нігтьової пластини і її шліфування. Край нігтів рекомендується обробляти тільки добре заточеним манікюрним приладдям. Також негативно позначається і використання металевих пилочок. Зараз в магазинах існує величезний вибір різноманітних пилок. Намагайтеся вибирати скляні або керамічні. Крім того, при ламких нігтях що шаруються, не можна застосовувати процедуру шліфування – це тільки посилить ламкість і розшаровування нігтів.

І ще однією причиною розшаровування є щоденний фізичний вплив на нігті. Протягом дня ми часто використовуємо допомогу нігтів, коли потрібно щось підчепити, відкрити або відшкрябати. Цьому потрібно надавати значення і намагатися якнайменше таким чином впливати на нігті.

Отже, якщо слідувати цим простим, але в той же час дуже ефективним порадам, можна вилікувати пошкоджені нігті і повернути їм бажаний здоровий вигляд. Ставтеся до нігтів правильно і ви будете дуже приємно здивовані результатами!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: