Log in
A+ A A-


Лікувальні властивості подорожника

Всі ми з самого дитинства знаємо, що подорожник – корисна рослина, здатна зцілити ранку або поріз. Однак подорожник, а точніше, ціле дружне сімейство, ім'я якому – Подорожникові, вміє набагато більше!

Подорожник Подорожник

Найбільш знаменитими лікарями є подорожник великий, подорожник яйцеподібний, подорожник індійський і подорожник ланцентолистий.

Лікувальні властивості подорожника великого пов'язані з наявністю в його складі полісахариду, аукубину, каротиноїдів, вітаміну С і холіну.

Лікувальні властивості листя подорожника

Свої листки й стебла подорожник великий дозволяє ефективно використовувати, перш за все для загоєння ран і для лікування запальних процесів (ротової порожнини, носоглотки, шкіри). Це вже, можна сказати, «класика жанру». В цьому випадку екстракт або сік листя подорожника застосовується зовнішньо.

Для лікування ж гастриту (але ні в якому разі не гастриту з підвищеною кислотністю) і бронхіту цей же засіб використовується внутрішньо.

До речі, хороші лікувальні властивості демонструють водні відвари подорожника. При цьому вельми ефективні комбінації подорожника з іншими лікарськими рослинами.

Так, наприклад, при гастриті зі зниженою кислотністю рекомендується пити відвар, приготований з листя подорожника великого, трави золототисячника зонтичного, трави полину гіркого і плодів шипшини.

Насіння та квіти подорожника великого також вельми активно «йдуть в хід» і славляться, перш за все, лікуванням діареї.

Дуже схожий склад, лікувальні властивості та сфера застосування і у подорожника ланцентолистного.

Насіння подорожника також має лікувальні властивості

А ось подорожник індійський (його також, часом, називають подорожником піщаним) лікує, переважно насінням. Адже саме в насінні «захована» його головна цілюща сила. Лікувальні властивості насіння пов'язані з наявністю в його складі слизу, жирних олій і ряду білкових речовин.


Частково схожий з подорожником великим, а частково з подорожником індійським, за своїм складом і подорожник яйцеподібний. Ця рослина, «приховує» в собі слиз, каротин, вітаміни С і К, а також олеїнову кислоту, дубильні речовини і стероїдні сапоніни здавна застосовувалося для лікування закрепів, які можуть бути обумовлені різною природою.

Народна медицина вже багато століть успішно використовує листя подорожника ланцетоподібного. Сік, що міститься в листі, втамовує біль при набряках, фурункулах, так само є відмінним засобом, який допомагає при укусах ос, бджіл та інших комах. Листя володіють болезаспокійливими і протизапальними властивостями, успішно зарекомендували себе для лікування частих сечовипускань. Ними також успішно лікують катар легенів та інші захворювання, які супроводжуються густим викидом слизу: мають розріджувальну дію.Ось яке виявляється сімейство «Подорожникові» – різноманітне, цілюще і дуже дієве!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: