Log in
A+ A A-


Як вирощувати ранні огірки

Отримати огірки до 9 травня реально, але для цього доведеться прикласти немало зусиль. Власні свіжі огірочки в першій декаді травня будуть чудовою вітамінною добавкою до весняного столу. До того ж абсолютно безпечною добавкою без всяких там нітратів та інших неприемних сюрпризів.


Ранній урожай огірків можливо одержати, спорядивши мінітеплицю. Грошей та обладнання для спорудження мінітеплиці потрібно мінімум. Знадобиться кілька метрів цупкої тепличної плівки і дуги з товстої проволоки. Потрібний, буде ще минулорічний перегній, але, як правило, в селі він безкоштовний.

Роботи доцільно починати в середині або наприкінці березня. В цей час в пластикові чи спеціальні стаканчики із торфу висівається насіння огірків. Ще років десять тому вибір посівного матеріалу був невеликий. Використовували сорти „Джерело” та „Зозуля”. „Джерело” – це чудовий невеличкий пузатий огірочок, а „Зозуля” має продовгуватий плід біля 25 см. Зараз перевагу віддають різноманітним суперраннім сортам. Вони мають попередню обробку добривами, що забезпечує високий рівень схожості насіння і швидкий ріст рослини.

Однак, вибираючи ці гібриди треба мати на увазі, що вони в рекордні сроки дають урожай, але досить швидко відходять. Тому для довгострокового плодоносіння доцільно обирати інші сорти.

Коли розсада достатьно підніметься, її потрібно загартовувати. Стаканчики з молодими огірочками виносять на відкрите повітря, уникаючи прямого сонячного проміння.

В середині квітня ( якщо температура повітря дозволяє, то й раніше) починається спорудження мінітеплиці. Для цього на городі викопують довгу траншею глибиною 40-50 см і шириною 1м. На її дно викладається шар перегною, а вже потім земля. Через всю траншею ставляться дуги з товстої проволоки. Відстань між дугами рівна 60-70 см.

Плівка накидається на дуги і закріпляється. З одної сторони вона фіксується на весь час служби мінітеплиці. Край плівки просто засипають землею. З іншої сторони плівку закріплюють з допомогою довгої труби або цеглинами. Це робиться для того, щоб теплицю можно було розкривати для поливу. Коли настане стабільно тепла погода, плівку можна знімати вдень, а вночі накривати.

Підготовлена мінітеплиця прогрівається кілька діб. Потім в неї висаджують розсаду. Якщо починаються приморозки, рослини рятують за допомогою бідонів з дуже гарячою водою і додатковим закутуванням. Бідони з гарячою водою ставлять в теплицю трохи за північ. Вони допомагають тримати потрібну температуру на рівні і не дозволяють розсаді загинути.
Таким способом можна отримати ранній урожай огірків на власному городі. В мінітепличці гарно ростуть редька, цибуля, різноманітні салати.

Оскільки в основі теплиці знаходиться перегній, невчасний полив може загубити ввесь урожай. Листя рослин почнуть жовтіти і огірки „згорять”. Тому поливати потрібно щодня або через день. "Згоріти" огірки можуть і від надмірної спеки. Це може статися, коли денна температура вже буде досить висока. Запобігти цьому можна досить просто. Близько 9-10 ранку потрібно буде влаштувати рослинам провітрювання. Для цього плівку піднімають з вузьких сторін теплиці і закріпляють на крайніх дугах за допомогою прищепки для білизни. Як вирощувати ранні огірки? Тепер для вас це не проблема, а дізнатись, як законсервувати огірки, чи приготувати з них щось смачненьке можна на цьому сайті:

Сайт для жінок та домогосподарок.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

 


Детальніше в цій категорії: Господиням - докладно про часник »