Log in
A+ A A-


Як захистити погріб від мишей без використання отрути

Зібравши щедрий урожай восени, ми складаємо овочі і фрукти до погребу, щоб зберігати їх там тривалий час. Але скоро там з’являються непрошені гості – миші, які здатні попсувати значну частину урожаю: понадгризати, нагадити і залишити після себе огидний запах. Існує багато видів отрути, відлякувачів мишей, але я поділюся способами захистити погріб від мишей без використання отрути.

Перше, що необхідно зробити – це підготувати погріб. Робимо це заздалегідь, до того, як будемо заносити урожай. Прибираємо, за бажанням освіжуємо стіни, побіливши їх вапном. Далі виявляємо діри, через які гризуни можуть залізти до погребу і закриваємо їх. На вентиляційний отвір натягуємо дрібну металеву сітку. Діри в стінах гризуни прогризають переважно внизу стіни, біля підлоги. Дехто забиває їх камінням, дехто битим склом.

Після такої підготовки можемо заносити овочі в погріб. Далі робимо обробку погребу наступним чином. Кладемо на підлогу у погребі дві цеглини. Беремо старе металеве відро або таз, пробиваємо у днищі отвори цвяхом. У відрі розводимо невелике багаття із тонких прутиків. Коли вогонь майже перегорить, зверху кладемо 2-3 висушених стручка червоного стручкового перцю (перцюги). Як тільки перець попаде у вогонь, швидко покидаємо приміщення, попередньо подбавши про пожежну безпеку. Щільно зачиняємо після себе двері і не заходимо у підвал 2-3 дні.

! Миші після такої обробки не з’являються протягом цілого року.


Овочі при цьому не постраждають.

Якщо ви не обробили завчасно погріб і у вас уже є миші, то можна підготувати їм суміш із меленого негашеного вапна і цукру у пропорції 1:1. Біля мисочки із сумішшю ставимо мисочку із водою. Мишей, що поїли цукру з вапном буде мучити спрага, а напившись води, вони загинуть.

Ось такими простими методами можна позбутися мишей без використання отрути.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: