Log in
A+ A A-


Як вивести плями

Від одного необережного руху чи прикрої несподіванки може постраждати найвишуканіший одяг і найоригінальніші меблі.Відповідь на запитання: «Як вивести плями» повинна знати кожна господиня, щоб швидко зреагувати і полегшити процес чистки.

 

Практично всіх свіжих плям можна позбутись за допомогою мильної води, соди. Починають з краю зони забруднення, поступово наближаючись до центру. Слід пам’ятати, що деякі речовини (спирт, ацетон, оцтова кислота, хлорне вапно) дуже згубно діють на тканини, лакове покриття, фарбу на меблях.

Найпоширеніші забруднення на одязі

 

Вино

Плями від вина добре виводить розчин перекису водню (1 ч. л. на 100 мл води). Забруднення потрібно обробити рідиною, а потім прополоскати у холодній воді. Також можна засипати проблемне місце сіллю і через півгодини випрати у теплій мильній воді.

Губна помада

Пляму на білому одязі обробляють розчином перекису водню і перуть у теплій мильній воді до її зникнення. Для кольорових речей використовують ефір, скипидар.

Ще один варіант: з обох сторін плями насипати тальку і пропрасувати через серветку. Також рекомендують натягнути тканину над ємкістю і лити на пляму гарячу воду або використати буру і почекавши кілька годин сполоскати одяг.

Якщо пляма буде на тканині із шовку, вовни, проблемне місце треба протерти ватою, змоченою у спирті.

Шоколад

Забруднення виводять за допомогою прання в теплій солоній воді (1 ст. л. солі на 1 л води).

Сік

Пляму обробляють сумішшю 1 ч. л. перекису водню на 100 мл води. Після цього одяг перуть у холодній воді.

Трава

Свіжі плями швидко виводяться, якщо протерти їх одеколоном. Для старих використовують суміш: 30 мл одеколону і 10 мл нашатирного спирту.

Кров

Одяг замочують у холодній воді і перуть з господарським милом.

 

Як вивести плями від клею? Слід використати рідину для зняття лаку (без ацетону).

Щоб видалити жувальну губку, одяг на деякий час кладуть до морозильної камери і потім відділяють від тканини.

Фарба

Старі забруднення від машинного масла виводять, обробляючи зону ефіром і магнезією в однакових пропорціях. Ще використовують скипидар і нашатирний спирт (пропорція 50 на 50). Пляму обробляють і залишають на кілька годин, а потім перуть місце плями мильною водою.

Діамантовий зелений (зеленка) 

Дуже ефективно зеленка виводиться за допомогою нашатирного спирту, він же розчин аміаку. Прикладіть ватний диск, або шматок вати, змочений у нашатирному спирті до плями і через декілька хвилин колір зникне.

Ви можете провести хімічний дослід, який буде цікаво подивитись усім членам сім'ї. Влийте у склянку трошки води, додайте декілька крапель зеленки. Вода стане бірюзового кольору. Тоді додайте до розчину нашатирного спирту, перемішайте і спостерігайте, як розчин втрачатиме колір і стане майже прозорим.

Як ефективно вивести плями на килимі

 

Жирні плями

Синтетичний пральний порошок потрібно змішати з невеликою кількістю бензину і нанести на місце забруднення. Через 7 годин пляму змивають гарячою водою. Для застарілих плям знадобиться кілька процедур.

Також можна використати концентрований розчин води і соди ( 1 ч. л. соди на 2-3 ст. л. води). Плями від рослинної олії засипають зубним порошком, а через кілька годин видаляють рештки забруднення щіткою.

Кава

На забруднення наносять суміш із однакової кількості гліцерину, нашатирного спирту, води. Через 5 годин тканину потрібно ретельно прополоскати водою. Ще один варіант: в 1 л холодної води розводять 1 ст. л. гліцерину і обробляють проблемне місце.

Як вивести плями невідомого походження на килимі? Потрібно залити його у ванній спеціальним водним розчином із нашатирнім спиртом ( беруть 10 мл на 1 л води).

Алкоголь

Пляму потрібно промити холодною водою, а потім спеціальною сумішшю із 1 л теплої води, 1 ч. л. миючого засобу для посуду і 1 ч. л. винного укусу.

Віск

Щоб видалити віск, до нього прикладають кубик льоду, щось холодне з морозильної камери і після затвердіння легко зшкрябують з поверхні.

Плями від кислоти

Проблемну зону змочують водою з розчиненою в ній сіллю, а потім сумішшю води і нашатирного спирту (пропорція 10:1). Фінальний етап – полоскання холодною водою.

В деяких випадках (забруднення від масла, застарілі плями від вуличного бруду, сажа, зеленка), позбутись плям можна тільки з допомогою або в комплексі з спеціальними засобами для хімічної чистки тканин. Тому вони повинні бути в господарському арсеналі кожної господині (наприклад, порошковий відбілювач «Персоль», порошок з ферментами «Био-С», «Ока», «Domal», миюча паста «Био-миг», «Био»).

 

Чистимо меблі

Білі плями від гарячих предметів можна вивести за допомогою воску, натерши ним проблемну зону, і теплої праски (прасуємо через паперовий аркуш). При необхідності процедуру повторяють.

Жир з меблів виводять, засипавши пляму кукурузною мукою. Через кілька годин поверхню пилососять, а при необхідності обробляють мильною водою.

Як вивести плями від пива? Ефективно діє звичайна мильна вода, а для нейтралізації запаху використовують слабкий розчин оцтової кислоти.

Чорнила можна обробити лимонним соком або міцним розчином лимонної кислоти.

Плями з лакованих поверхонь виводять сумішшю рослинної олії і скипидару (пропорція 2:1, змочувати в рідині шерстяну тканину.).

Перед виведенням плями потрібно очистити її верхній шар з поверхні, а тканини від пилу і бруду. Будь-який плямовивідник слід використовувати лише після тесту на внутрішній складці одягу. Якщо від застарілої плями не виходить позбутись підручними засобами, слід використати засоби для хімчистки тканини або скористатись послугами професіоналів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: