Log in
A+ A A-


Прибирання квартири: зробимо це весело і швидко

Для кожної господині прибирання квартири чи будинку є невід’ємною частиною її життя. За винятком небагатьох представниць прекрасної статі, більшість жінок скаже, що їм це не дуже подобається, і навряд чи вони хотіли б займатися цим увесь вільний час. Поділюся власним досвідом, як прибрати у квартирі весело і швидко.

Прибирання квартири Прибирання квартири

Звичайно, вимивання та вичищання квартири потребує деяких фізичних зусиль, але психологічна складова відіграє не меншу роль. Від того, як ми відносимося до роботи, залежить швидкість і якість її виконання, а також наш настрій. Тому до процесу прибирання треба відноситись не як до рутинної задачі, а як до фізичної культури чи заняття фітнесом. Ми рухаємося, приносячи користь організму, при цьому робимо оселю охайною і затишною. Можна увімкнути рухливу музику і пританцьовувати у процесі прибирання. Особисто я полюбляю прибирати під rock-n-roll. Повірте, так час для вас промайне набагато швидше. Отже, поставтеся до прибирання, як до корисного та веселого процесу.

Щоб не виконувати зайвої роботи, дотримуйтесь правила вертикалі. Тобто, прибирати кімнату потрібно з гори до низу. Починати треба з витирання пилу на шафах і збирання павутиння, а закінчувати миттям підлоги. У такому випадку вам не прийдеться мити підлогу два або більше разів.

Воду для полоскання ганчірок краще набрати у відерко чи велику миску і занести до кімнати, у якій прибираєте. Так вода буде завжди під рукою і ви зекономите час на перебіжки до ванної чи кухні.

Щоб під час прибирання у кімнаті пил не підіймався, потрібно збільшити вологість повітря. Це можна зробити побутовим зволожувачем або просто розпилити воду у повітря, використавши розпилювач від миючих засобів. Також розповсюджує пил по квартирі старий порохотяг. Тому рекомендую придбати порохотяг нового покоління із ефективними фільтрами, які не пропускатимуть через себе пилюку. Адже пил – це різноманітні бактерії і алергени, які потрапляють до нас в організм через носоглотку і легені. Крім того, сучасні порохотяги виконують більше операцій. Наприклад, ними можна почистити штори і тюлі. При цьому прати їх доведеться рідше, а це також зекономить ваш час.

Після прибирання квартиру треба провітрити. Це позбавить приміщення від зайвої вологи і випарів побутової хімії, яку ми використовували під час прибирання.

До речі, для того, щоб не допустити контакту миючих засобів із шкірою, використовуйте гумові рукавички. Також, коли ми розпилюємо миючі засоби, наприклад при митті скла та дзеркал, рекомендується використовувати респіратор, або хустинку.

Останнім часом популярності набирає система прибирання freelady. У чому ж її суть? Квартиру умовно розділяємо на зони, які можливо прибрати за 15-20 хвилин. Цього часу цілком достатньо, щоб тримати у чистоті середню по площі квартиру. Кожного дня прибираємо певну зону.

15 хвилин на день – це не так страшно. При цьому звільняється дуже багато часу на себе.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: