Log in
A+ A A-


Як садити помідори

Зима вже закінчилась, на дворі весна і люди, що мають дачу або город, починають саджати розсаду, в тому числі розсаду помідорів. Тож сьогодні я розкажу вам, як садити помідори.

Як садити помідори Як садити помідори

 

Починати підготовку можна у лютому-березні: купити грунт, ящики для вирощування розсади, вибрати насіння. Ранньостиглі та середньостиглі сорти вирощують у лотках, а потім пересаджують в теплицю або на город. Пізньостиглі сорти помідорів можна саджати у квітні одразу у відкритий грунт.

Помідори краще саджати на зростаючий місяць. Найбільш сприятливі дні для посадки можна знайти в місячному календарі городника.

Перед тим, як садити помідори, потрібно підготувати насіння.Його необхідно загорнути у бинт або ганчірку та замочити у теплій воді на добу. Землю можна накопати заздалегідь на городі або купити в магазині. Лоток для вирощування розсади повинен бути великим, бо насіння потрібно саджати на відстані не менше трьох сантиметрів один від одного. Після того, як насіння посаджене, треба добре полити землю, накрити кришкою лоток або можна скористатися целофановим пакетом і сховати у темне місце на кілька днів. Завдяки ефекту парника, за кілька днів з’являться перші ростки. Через три-чотири дні паростки помідорів потрібно розкрити і переставити на вікно. Якщо сонця недостатньо, то у нагоді стане лампа денного світла.

Як тільки з’являться перші сходи помідорної розсади, їх одразу потрібно підгодувати. Підгодовують рослини підчас поливу. Для цього можна використовувати готові розчини або скористатись добривом для кімнатних рослин. Підготуйте слабкий розчин добрива (одна чайна ложка на три-п’ять літрів води). і використовуйте , доки не закінчиться, адже він не псується. Помідори слід поливати рівномірно, щоб грунт був ледве вологий. Надмірний полив призведе до нестачі кисню в землі і, як наслідок, відмиранню коренів рослини, закисанню грунту, а також появи чорної плодової мушки, яка харчується садовою гниллю.

Через двадцять днів помідори потрібно пересадити у більш просторе місце, щоб на кожну рослину було місце 12 на 12 сантиметрів. Так розсада буде рости ще приблизно три тижні. В середньому, саджають у відкритий грунт розсаду якій сорок п’ять днів.

При пересадці помідорів потрібно брати рослину разом зі шматочками землі, щоб не пошкодити кореневу систему . Треба пам’ятати, що розсада – це вже рослина, і поводитись з нею потрібно як з дорослою рослиною. Недостатня кількість місця або світла призведе до того, що розсада виросте поганою і не дасть гарний врожай. Ознакою гарної розсадою є те, що вона росте здебільшого ушир, ніж у гору. Через місяць стовбур рослини має бути розміром з олівець.

Треба не лише розібратись, як садити помідори, а й запам’ятати декілька секретів, щоб виростити смачні, м’ясисті, солодкі та соковиті плоди.

По-перше, помідори саджають на північній частині городу, бо ці рослини полюбляють багато світла. Відстань між рослинами також повинна бути достатньо великою.

По-друге, поливати помідори треба добре, але не дуже часто. Краще використовувати відстояну теплу воду.

По-третє, удобрювати рослини треба одразу, після того, як зійшло насіння, а потім лише тоді, як з’явились перші квіти.

Для того, що помідори були солодкі, їх можна полити розчином марганцівки або солі і золи в період цвітіння.

І найголовніше, помідор треба зривати лише стиглим, бо чим довше він пробув на кущі, тим смачнішим він буде.

Врахувавши усі ці поради, можна виростити гарний врожай помідорів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: