Log in
A+ A A-


Як зробити теплицю в домашніх умовах. Поради для початківців

Теплиця – корисний винахід для вирощування розсади, ранніх овочів та зелені. Щоб не купувати їх на ринку, просту теплицю можна облаштувати на власному обійсті. Для цього лиш потрібно розібратися, як зробити теплицю в домашніх умовах.

як зробити теплицю в домашніх умовах як зробити теплицю в домашніх умовах

 

Вибираємо матеріал

Щоб зробити домашню теплицю, використовують різні матеріали. Найпопулярніші серед них – плівка, полікарбонат та скло.

Найбільш оптимальний варіант для домашнього користування – плівкова теплиця, оскільки плівка як матеріал для теплиці має багато переваг. А саме:

  • Легкість;
  • Простота монтажу;
  • Гнучкість та еластичність;
  • Невисока ціна;
  • Можливість загартовувати розсаду;
  • Якість продукції не поступається польовій.

Отже, це практичний, простий у виготовленні та дешевий матеріал, який за потреби дозволяє легко облаштувати в теплиці вентиляцію. Достатньо зняти трохи плівки з каркасу – і перегрів рослинам не страшний.

Визначаємо розміри

Перш за все треба визначити, для яких цілей потрібна теплиця, щоб буде в ній вирощено. Від цього залежать розміри споруди. Середня ширина невеликої теплиці, де буде вирощуватися продукція виключно для своїх потреб, – від 6 до 8 м. Якщо йдеться про бізнес, вирощування на продаж, площа теплиці має бути не менше 200 кв. м.

Існує взаємозв’язок між висотою теплиці та витратами на її обігрів. Чим вища споруда, тим, відповідно, більше ресурсів буде потрібно на її обігрів. Тому не варто робити її занадто високою (не більше 2,5 м).

Отже, перед тим, як зробити теплицю в домашніх умовах, визначайтеся з розмірами: якою буде ширина, довжина і висота вашої теплиці, щоб виростити в ній достатньо овочів, зелені чи розсади для ваших потреб. Від цього залежить і кількість труб, необхідних для побудови каркасу.

Обираємо місце

Важливо для розміщення теплиці обрати місце, де вона буде найбільш захищена від вітру. Поверхня має бути рівною, а місцевість – добре освітленою сонцем. Нерівність поверхні призведе до проблем при установці каркасу. Тому її треба максимально вирівняти. Важливо, щоб улітку на теплицю не падала тінь від дерев.

 

Готуємо каркас

Щоб зробити каркас для домашньої плівкової теплиці, знадобляться дерев’яні бруси. Попередньо всі елементи дерев’яного каркасу покривають розчином оліфи. Так вони довше прослужать.

Працювати рекомендуємо в такій послідовності:

1. Окреслити місце для теплиці на поверхні землі.

2. Забити вертикально бруси, розміщаючи їх на відстані 1,5 м один від одного.

3. Прибити до них дошки, зробивши обв’язку зверху.

Каркас можна зробити і з труб (підійдуть ті, які призначені для зовнішнього водопроводу). Їх можна купити у будівельному магазині. Не беріть занадто тонкі труби. Діаметр труб для каркасу теплиці має бути не менше 40 мм.

Однак найчастіше каркас для плівкової теплиці робиться з дерева. Воно менш довговічне, зате легше піддається обробці (його легше збити чи просвердлити). Щоб споруда була стійкішою, по діагоналі можна поставити розпірки. Вони закріплюються скобами.

Обдумуємо форму даху

Початківці при виборі форми даху часто роблять помилку – а саме роблять теплицю з плоским дахом. В результаті у ній погано циркулює повітря, а зверху постійно збирається дощова вода. Щоб уникнути таких проблем, треба робити дах зі схилами, по яких стікатиме вода. Також підійде арочна форма (дах у вигляді півкола).

Монтаж

Зробивши каркас, покриваємо його плівко. Для цього треба підібрати плівку не тоншу 200 мкм. Можна купити і більш товсту (до 300 мкм), однак чим товщий матеріал, тим вища його ціна. Якщо плівка дуже тоненька, її може пошкодити вітер.

Виміряємо необхідні розміри. Уважно відмірявши, відрізаємо. Краще взяти трохи більше, зайве можна присипати землею. Головне – щоб вистачило для цілісного покриття.

Прибиваємо плівку до брусів цвяхами так, щоб до кожного бруса вона була прибита в кількох місцях.

Робимо дах. Найпростіший спосіб – натягти плівку на верхню обв’язку і закріпити так. Можна зробити по-іншому – зігнути кілька пластикових труб і прикріпити до обв’язки. Вийде дах арочної форми.

Отже, тепер ви знаєте, як зробити теплицю в домашніх умовах і мати під рукою смачні та поживні овочі, коли надворі для них ще далеко не сезон. Якщо ви не маєте досвіду у цій справі, проста плівкова теплиця – найкращий варіант для початківця. Її легко зробити, обходиться така споруда недорого, а користі принесе багато.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: